Biztosan sok háziasszony és éhes ember szereti a készülő ételek illatát, legyen szó levesekről, köretekről vagy épp húsokról. Azt azonban már senki sem kedveli, amikor a szagok bejutnak a szobába, és megfogják a ruhákat, függönyöket és még a szőnyeget is.
Ennek elkerülése végett a beépíthető páraelszívó egy kötelező konyhai kelléknek bizonyul. Itt nem érdemes a régi darabokra gondolni, amik sajnos hatékonyságban alulmaradnak az újabbakhoz képest, sőt, roppant hangosak, nem képesek huzamosabb ideig fenntartani a nagy teljesítményt, és sokszor igen hamar elromlanak. Ezért is kell a korszerű beépíthető páraelszívó mellett dönteni. Persze, vannak bizonyos szempontok, tudnivalók, amiket észben kell tartani annak érdekében, hogy a laikus, hozzá nem értő ember a jó döntést hozza, és azt a példányt vegye meg, ami nem csak jól néz ki, de kiválóan is teljesít. Nem vitás, hogy a megfelelő beépíthető páraelszívó kiválasztásánál a főzési szokások, a háztartás és a konyha mérete mellett a lakás alaprajzát is szükséges elemezni. Itt jön a képbe a kétféle üzemmódban alkalmazható készülék.
Az első beépíthető páraelszívó a külső térbe kivezetett módszer, illetve a másik a belső keringetésű megoldásra alapszik, ahol a gép megszűri a levegőt, majd visszaengedi a konyhába. Ezen beépíthető páraelszívó típusnál a remek végeredményt az aktívszenes szűrő biztosítja, aminek köszönhetően valóban megtisztul a levegő. Itt azt tudni kell, hogy a legkorszerűbb darabok is csak maximum 85%-os hatékonyságra képesek. Ez igen jó, de nem mondható tökéletesnek. A szénszűrőt pedig évente egyszer, kétszer cserélni kell a teljes siker érdekében.